Střešní okna pro památky

Střešní byty Strakonická

Střešní byty Strakonická

Rekonstrukcí půdních prostor vznikly nové moderní byty. Zakázkové provedení střešního prosklení Solara HISTORIK jsou výhledy a prosvětlení bytu nádherné. Tato ateliérová okna pro památky se mohou otevírat sama neviditelnými elektrootvírači a systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické uzavření při dešti i v případě výpadku proudu. Ovládání může být napojené na aplikaci smartphonu, na ovladač domácí inteligence, či jednoduše na tlačítka na stěnách.

Secesní dům

Secesní dům

Rekonstrukce a nástavba secesního domu na Pražských Vinohradech. Střešní byty jsou prosvětlené ateliérovými okny Solara HISTORIK v zakázkovém provedení. Bytový dům se nachází v blízkosti Riegerových sadů, jedná se o standartní blok domů z 19. století, dům je orientován severní fasádou do ulice Krkonošská a jižní fasádou do vnitrobloku. Architektura nás zaujala uchopením celku domu včetně dvora a zahrady.

Byty Karlín Praha

Byty Karlín Praha

Kvalitu nových ateliérových místností určuje i střešní prosklení - štíhlost konstrukce rámů a křídel, komfort otevírání a například i možnost plně integrovaných, neviditelných elektrootevíračů. “Představte si tento byt s běžnými typovými střešními okny či masivnějším prosklením z hliníkové stavebnice s tlustými křídly a velkým elektrootvíračem - je to rozdíl?” říká Jakub Formánek za českého výrobce ateliérových oken.

Ateliérová okna na rodinné vile

Ateliérová okna na rodinné vile

Poctivě vedená rekonstrukce dejvické vily. Původně zanedbané a temné podkroví se stalo jedinečným ateliérovým bytem s chytrou architekturou. Místnosti jsou prosvětlené a otevřené okolním výhledům díky ateliérovým oknům Solara HISTORIK v zakázkovém provedení.

KLASIK Atyp

KLASIK Atyp

Luxusní byty v centru histrorické Prahy jsou vybavené speciálními střešními okny konstrukce Solara KLASIK. Okna byla vyrobena z borovicového masivu a specializovaná firma povrch patinovala. Zcela pohledu skryté elektrootevírače a integrované stínění doplňují vynikající funkční a designový celek.

KLASIK atyp dub

KLASIK atyp dub

Střešní učebny s ateliérovými okny

Střešní učebny s ateliérovými okny

Ateliérová okna Solara atyp

Ateliérová okna Solara atyp

Atypická střešní prosklení budovy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze jsme instalovali do nové břidlicové krytiny. Jsou osazena přes původní trámovou konstrukci střechy, spodní díl je výklopný a zbytek plochy pevně prosklený. Výhledy při práci nádherné.

Solara KLASIK, GASK Kutná Hora

Solara KLASIK, GASK Kutná Hora

Repliky střešních oken pro budovu bývalé Jezuitské koleje, v níž nyní sídlí Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Střešní okna a střešní prosklení určená pro památkově cenné městské a vesnické domy.