Byty Karlín Praha

 • Skupina výrobků
  Střešní okna pro památky
 • Rok realizace
  2018
 • Typ střešního okna
 • Materiály
  borovicový masiv RAL9010
 • Zasklení
  trojskla Ug 0,6w/m2K
 • Stínění
  tepelně odrazivá skla
 • Ovládání a ventilace
  manuální, zajištěná ventilace
 • Orientační cena
  dle jednotlivých pozic

Kvalitu nových ateliérových místností určuje i střešní prosklení - štíhlost konstrukce rámů a křídel, komfort otevírání a například i možnost plně integrovaných, neviditelných elektrootevíračů. “Představte si tento byt s běžnými typovými střešními okny či masivnějším prosklením z hliníkové stavebnice s tlustými křídly a velkým elektrootvíračem - je to rozdíl?” říká Jakub Formánek za českého výrobce ateliérových oken.

Jde o celkovou štíhlost rámů a především profilů otevíravých křídel

“Šířka fixních rámů je spíš takový formální ukazatel. Veliké rozdíly jsou zejména u otevíravých křídel a u celkové pohledové subtilnosti rámů. Ve společnosti Solara děláme s každou výrobní sezonou kroky dopředu. Výsledkem jsou výrazně subtilnější profily křídel, navíc se zdvojeným těsněním. Fixní rámy jsou pak nejen úzké, ale především přiměřeně nízké.” upřesňuje Jakub Formánek.

Je libo sluhu, který okna zavře, či uzamčenou mikroventilaci?

Tato ateliérová okna pro památky se mohou otevírat sama neviditelnými elektrootvírači a systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické uzavření při dešti i v případě výpadku proudu. Může to být napojené na aplikaci smartphonu, na ovladač domácí inteligence, či jednoduše na tlačítka na stěnách. Kdo nepotřebuje sluhu a okna si otevře a zavře sám, dostává komfotrní možnosti klikou uzamčené mikroventilace, polohované běžné ventilace i plného otevření například pro mytí.

Je to krásné a investorům se to vyplatí

Památkové zóny jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. Prosvětlení a prostorové otevření ateliérových bytů je nejen díky limitům památkových ústavů oříšek. “Ale jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna se investorům vyplatí. Definují první dojem z interiéru, zvyšují hodnotu prostor. Ze zkušeností opravdu tvrdím, že investice do kvalitního střešního prosklení se bohatě vrací.” uzavírá Jakub Formánek ze společnosti Solara.