Posuvná střešní okna

Dostat se do prostoru

Dostat se do prostoru

Nový pohled na střešní prostory jako vzdušné a jedinečné, nikoliv méně praktické

Rodinný developerský projekt v centru Vídně zaujal štědrým uchopením prostoru střechy a velmi dobrou spoluprací s památkovým úřadem. Vznikly moderně prosklené střešní byty ve dvoře středověkého domu. Využití potenciálu střešních prostor je samostatná disciplína, velkým benefitem jsou libé emoce spojené s pobytem mezi střechami. Oříškem je pak vizuálně otevřít místnosti, dostat uživatele bytu k těm výhledům, dostat jej do toho volného prostoru.

Dobře navržené posuvné prosklení střechy dává bytům jedinečnost, luxus, velkou porci romantiky a také funkční vstupy na střešní balkony. Otec a syn řídili stavbu společně, kladli důraz na současné technologie tepelně-odrazivých trojskel a celoroční tepelný komfort prostor. Městské zóny sedlových střech jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny.“ říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. “Jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce”.

Solara PERSPEKTIV posuvná prosklení

Solara PERSPEKTIV posuvná prosklení

Posuvná střešní prosklení Solara PERSPEKTIV v dokončeném interiéru bytu na Vyšehradě. Provedení posuvné části nad fixní prosklení - výhled, otevřený prostor a dostatek čerstvého vzduchu.

Zakázkové prosklení v Mnichově

Zakázkové prosklení v Mnichově

Asymetrické posuvné střešní prosklení Solara PERSPEKTIV v interiéru Mnichovského bytu. Členění dvoukřídlého prosklení jsme navrhovali tak, aby umožnilo plné otevření v dané situaci střechy: prostor byl omezený úžlabím a původními komíny. Prosklení jsme instalovali před montáží střešní terasy.

Prostorný a krásný střešní byt

Prostorný a krásný střešní byt

Výjimečné střešní prosklení se zakázkovou výrobou posuvných a fixních střešních oken Solara. Design, trojité zasklení, chytré stínění i řešení posuvných částí je výsledkem konzultací Solary s majitelem-architektem. 

Krásný byt v podkroví, Mnichov

Krásný byt v podkroví, Mnichov

Po 5ti letech od montáže jsme se vrátili do příjemně světlého podkrovního bytu v centru Mnichova, abychom nafotili jednu z prvních německých zakázek - posuvné střešní okno Solara PERSPEKTIV. Osvědčená klasika posuvných střešních oken, tedy polovina posuvná přes polovinu fixní, rozměr "tak akorát" a příznivý poměr cena-výkon. Jako výrobce nás těší, že umělecky založený zákazník a uživatel bytu je stále i po letech moc spokojený s výběrem.

Krásně zpracovaná střecha s posuvným prosklením

Krásně zpracovaná střecha s posuvným prosklením

Koupelnu mnichovského bytu i další místnosti prosvětluje a výhledům otevírá celoposuvné střešní okno Solara PERSPEKTIV. Obě posuvná křídla se otevírají nad rovinu krytiny. Střecha je řemeslně velice pečlivě zpracovaná a byli jsme opravdu rádi součástí této realizace. 

Zakázkové posuvné střešní prosklení v Ostravě

Zakázkové posuvné střešní prosklení v Ostravě

Prosklete tuto místnost prosím od stěny ke stěně a od stropu po podezdívku... - Takovému zadání nešlo odolat. Městské zóny sedlových střech jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny.“ říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. “Jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce”.