Ventilace, zasklení a stínění

Kde je příjemné klima, tam se dobře bydlí. Střecha domu je nejvíce vystavena pálícímu slunci i ostrému mrazu, vysoký tepelný standard Solara je základ, který dále rozvíjíme možnostmi ventilace, podrobným výběrem zasklení a stíněním. Vše je možné také napojit na systém domácí inteligence

Ventilace

Střešní okna, střešní dveře i prosklení Solara jsou vybavená ventilací, zajištěnou pozicí mírně pootevřeného okna. Ventilace plně jištěná vícebodovým kováním okna, uzavřená klikou (případně elektrootvíračem). Střešní okna Solara v základním provedení mají navíc průduchovou ventilaci. Tak okno dýchá například u trvale vyšší vlhkosti vzduchu (květiny, koupelna, atp.).    

Zasklení

S nejlepšími českými výrobci izolačích skel hledáme vhodná složení. Jde také o tepelně odrazivé vrstvy pro jižní stranu, maximální tepelnou izolaci pro severní stranu domu a požadavky na bezpečnostní lepená i kalená skla. Zpravidla používáme trojskla, tedy tři tabulová skla oddělená dvěma meziskelním rámečky. Zasklíváme do teplého dřevěného rámu, standardně s teplými distančními rámečky skel. V oblasti designu oken pracujeme s celopřesahovými skly, barvou meziskelních rámečků i specialitami. Poradíme Vám s výběrem zasklení.

Stínění

Odstínění přehřívání, přesvětlení či viditelnosti do místnosti, vnitřní i vnější rolety, kombinace s tepelně odrazivou vrstvou skla a nákladnost či vhodnost jednotlivých řešení - řešte s námi, jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně. Poradíme s napojením na inteligenci bytu, dodáme vám systém s dešťovým i bezpečnostním senzorem, je-li to pro vás důležité.