Střešní byty Vídeň

 • Skupina výrobků
  Střešní dveře a výlezy
 • Rok realizace
  2014
 • Typ střešního okna
 • Materiály
  borovicový masiv
 • Zasklení
  trojskla Ug 0,6w/m2K
 • Stínění
  dodatečné, rolo zvenku
 • Ovládání a ventilace
  manuální, zajištěná klikou
 • Orientační cena
  dle jednotlivých pozic

Rodinný developerský projekt v centru Vídně zaujal štědrým uchopením prostoru střechy a velmi dobrou spoluprací s památkovým úřadem. Vznikly moderně prosklené střešní byty ve dvoře středověkého domu. Využití potenciálu střešních prostor je samostatná disciplína, velkým benefitem jsou libé emoce spojené s pobytem mezi střechami. Oříškem je pak vizuálně otevřít místnosti, dostat uživatele bytu k těm výhledům, dostat jej do toho volného prostoru.

Dobře navržené posuvné prosklení střechy dává bytům jedinečnost, luxus, velkou porci romantiky a také funkční vstupy na střešní balkony. Otec a syn řídili stavbu společně, kladli důraz na současné technologie tepelně-odrazivých trojskel a celoroční tepelný komfort prostor.

Městské zóny sedlových střech jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny.“ říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. “Jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce”.

České poradenství, německá certifikace

Posuvná střešní okna Solara PERSPEKTIV, zvolená pro developerský projekt ve Vídni, se mohou otevírat sama neviditelnými elektrootvírači a systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické uzavření při dešti i v případě výpadku proudu. „Tyto možnosti řešíme při osobních schůzkách s architekty, na kontrolních dnech staveb, někdy jen po telefonu a emailu přímo se zákazníkem. Jak upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy, jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně, jak napojit elektrootvírače oken na řízené větrání či na inteligenci bytu.“ popisuje Jakub Formánek poradenství k používaným technologiím.  

Posuvná okna Solara PERSPEKTIV jsou certifikovaná v Německu. “Získání německé certifikace IFT Rosenheim pro naše střešní okna byl samozřejmě proces mnoha papírů, což si málokdo opravdu užívá :) ale spolupráce s techniky a inženýry oknařského bavorského institutu byla férová, řekl bych rovná”.

Vaše posuvné okno je provedeno velmi kvalitně. Po 3 letech provozu působí vizuálně i funkčně skvěle. Také manuální posuvné otevírání funguje lehce - skutečně přesvědčivý koncept.

Hans-Jürgen Stenger, Tutzing, Německo