Budoucí terasa hostelu v centru Prahy

 • Skupina výrobků
  Střešní dveře a výlezy
 • Rok realizace
  2018
 • Typ střešního okna
 • Materiály
  borovicový masiv RAL9010
 • Zasklení
  trojskla Ug 0,6w/m2K
 • Stínění
  tepelně odrazivá skla
 • Ovládání a ventilace
  plně integrované elektro
 • Orientační cena
  245 000,– (nadrozměr)

Ploché střechy a střešní terasy vznikají na domech kolem Václavského náměstí v Praze i v centrech dalších měst. Patří mezi krásné části domů, nadchnou romantiky svou vzdušností a prostorem i realitní makléře a developery růstem prodejní ceny bytu. Vhodně navržený vstup umožní průchod se vzpřímenou hlavou a zároveň dostatečně široký například pro tác s kávou. „Na terasu, na balkon, na střešní bylinkový záhon, na střešní zahradu, atp. chci chodit pohodlně po schodišti, nechce se mi lézt po žebříku či strmých mlynářských schodech“, řekne často uživatel nových prostor.

Koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní projít střechou po příjemném schodišti, které zároveň plně prosvětlí. Délka střešních dveří je navržená pro příjemný sklon schodiště a dostatek podchozí výšky i pro muže v klobouku či dámu na vysokých podpatcích. Šířka je řešená pro komfortní průchod 800mm. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění.

Tepelně-izolační zpracování a elektromotory

Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu v zimních i letních výkyvech. Tepelně-izolační zpracování zde musí být výborné - 3sklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem, velmi teplý sendvič rámu střešních dveří a příprava na přímé napojení tepelné izolace střechy i přímé napojení například foliové PVC krytiny. Posuvné střešní dveře Solara jsou manuální i elektromotorické, výklopné střešní dveře Solara jsou vždy elektromotorické. Součástí dodávky pro zcela neviditelnou i pro pohledovou variantu elektrootvíračů může být sestava dešťového a bezpečnostního senzoru a záložního zdroje. Řídící jednotka je připravena k napojení na domácí inteligenci a ovládací aplikace. 

Pracovali jsme dál na designu střešních dveří Solara - výsledkem je celopřesahové sklo, které kryje klempířské prvky a vypadá cool, mnoho dílčích pohledových vylepšení, také nové cenově dostupné elektroovládání a doporučené řešení montáže s usazením do konstrukce ploché či šikmé střechy, to zase těší stavitele.

Mgr. Jakub Formánek, Solara s.r.o.