Úvod / Reference / Posuvná prosklení / Video: Luxusní posuvné střešní prosklení Solara

Video: Luxusní posuvné střešní prosklení Solara

březen 2015

Výjimečné střešní okno s opravdu velkými posuvnými plochami. Design, trojité zasklení, chytré stínění i řešení posuvných částí je výsledkem konzultací Solary s majitelem-architektem.

Stažení návodu

Právě začíná automatické stahování návodu.

zavřít okno

" ... dnes jsme okna prvně otevřeli, je to super. Doteď jsme jen tušili, jaké to bude, ale je to fantastické!" píše majitel. Český výrobek, známý ze střech Mnichova, Berlína i Vídně, zde dostává další impulz. Jsme rádi, že jsme byli součástí tohoto projektu.

Rámy a křídla prosklení jsou vyrobeny z výběrového prořezávaného borovicového masivu s perfektní povrchovou úpravou. Po ošetření proti houbám a základovém máčení následoval dvojitý vysokotlaký nástřik v šedé barvě dle přání zákazníka. Vnější oplechování je z hliníkového plechu a nerezových prvků, systém posuvu kompletně z nerezi. K zasklení byla použita izolační trojskla s Ug 0,6 W/m2K.
 
Posuvné střešní prosklení Solara PRESPEKTIV propojuje podkroví s vnějším světemPosuvné střešní prosklení Solara PRESPEKTIV propojuje podkroví s vnějším světem Velké plochy prosklení se dají odsunout do strany nad pevně prosklené části a z bytu vytvořit venkovní posezeníVelké plochy prosklení se dají odsunout do strany nad pevně prosklené části a z bytu vytvořit venkovní posezení Skrz odsunuté prosklení se dá pohodlně vyjít na venkovní terasu, která podstatně rozšiřuje užitnou plochu podkrovního bytuSkrz odsunuté prosklení se dá pohodlně vyjít na venkovní terasu, která podstatně rozšiřuje užitnou plochu podkrovního bytu Nerezový systém posuvu umožňuje snadné manuální ovládání i při takto velké ploše okenních křídelNerezový systém posuvu umožňuje snadné manuální ovládání i při takto velké ploše okenních křídel Vnější plechování střešního prosklení je z hliníkového plechu v červené barvě a nerezových prvkůVnější plechování střešního prosklení je z hliníkového plechu v červené barvě a nerezových prvků Střecha jako kabriolet s posuvným střešním prosklením Solara PERSPEKTIVStřecha jako kabriolet s posuvným střešním prosklením Solara PERSPEKTIV Rámy střešního prosklení jsou z masivního borovicového dřeva s povrchovou úpravou v šedé barvě dle přání zákazníkaRámy střešního prosklení jsou z masivního borovicového dřeva s povrchovou úpravou v šedé barvě dle přání zákazníka Střešní prosklení Solara PRESPEKTIV je osazeno izolačním trojsklem Ug=0,6 W/m2KStřešní prosklení Solara PRESPEKTIV je osazeno izolačním trojsklem Ug=0,6 W/m2K Velké plochy prosklení se dají odsunout do strany nad pevně prosklené části a z bytu vytvořit venkovní posezeníVelké plochy prosklení se dají odsunout do strany nad pevně prosklené části a z bytu vytvořit venkovní posezení Posuvné střešní prosklení Solara PRESPEKTIV je vlastně jedno maximalistické střešní oknoPosuvné střešní prosklení Solara PRESPEKTIV je vlastně jedno maximalistické střešní okno Celá zakázka byla do detailu plánována s majitelem podkroví a architektem v jedné osobě, k oboustranné spokojenosti s výsledkem!Celá zakázka byla do detailu plánována s majitelem podkroví a architektem v jedné osobě, k oboustranné spokojenosti s výsledkem!